IMG_0712

Metamorfoza…łazienki!

Ależ ja nie lubię sprzątać! A remonty? Na samą myśl o wszechobecnym kurzu, brudzie, resztkach gładzi w czach, uszach i nosie mnie odrzuca!

I w związku z tym w dniu dzisiejszym od rana razem z Ewą (beneficjentka i mentorka jednocześnie ), Olą (pracuje w biurze Dressu) i jak zwykle energetyczną dyrektor Dress for Success Poand Dorotą Stasikowską- Woźniak przeprowadzałyśmy generalny remont łazienki w siedzibie Stowarzyszenia Dress for Success w Katowicach.

IMG_0707

Było zdzieranie farby i gładzi ze ścian, zrywanie progów, drapanie drzwi, gruntowanie, malowanie i zamiatanie. Brud i kurz wszędzie! A mimo tego uśmiechy na twarzach, żarty, rozmowy o planach, przyszłości, motywowanie i inspirowanie. Jak widać w dobrym towarzystwie, to czego się tak bardzo nie znosi bywa całkiem znośne :-)

IMG_0710

Podczas tego remontu odkryłyśmy kilka życiowych prawd, a mianowicie:

Czym się różni praca na budowie mężczyzn od kobiet? U tych pierwszych jeden pracuje, reszta się gapi i komentuje, u tych drugich wszystkie pracują, a jedna się śmieje i komentuje albo…dokumentuje i biega z aparatem :-)

IMG_0733

Tam, gdzie panowie mówią „to się nie da, niemożliwe, za drogo, nie teraz”, kobieta mówi „co się nie da? ja ci pokaże, że się da i to tanio!

Panowie podczas remontu są brudni, potargani i umęczeni. Panie potrafią przeprowadzić remont w kremowych spodniach na kant, łańcuszku od chanel, bransoletkach i prawie się nie zbrudzić!:-)

IMG_0718

Podczas takich fizycznych prac wpadają do głowy niezwykle trafne pomysły! Mamy koncepcję na ciekawy kobiecy biznes ale szczegółów nie zdradzę bo to dopiero pomysł, a że prace remontowe jeszcze nie skończone śmiem przypuszczać, że nasz pomysł ewaluuje w jeszcze ciekawszy i bardziej kontrowersyjny aniżeli teraz ;-)

Tak więc drogie Panie warto czasem przełamać swoje „nie lubię, to nie dla mnie” i zrobić coś na przekór samemu sobie. Może się okazać, że to będzie fajne i bardzo inspirujące doświadczenie!

Dziękuję za dzisiejsze doświadczenie Drogie Panie!

IMG_0724

Marta Dziekańska vel Pozytywka

Ps. A tym Paniom , które jeszcze nie znają Stowarzyszenia Dress For Success Poland polecam obejrzenie tego filmu:


Tagi: , , , , ,